e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel MüdürlüğüRaporlu Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

23.10.2021-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Trakya'nın kuzeyinden başlamak üzere, akşam saatlerine kadar Marmara, Batı Karadeniz, İç Ege'nin kuzeyi İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Orta Karadeniz'in batısının sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Marmara Bölgesi ile, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey, kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
Hava Sıcaklığı: Sıcaklıkların Marmara bölgesinde mevsim normallerinin 1-3 derece altında, Ege ve iç kesimlerde 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzeyli, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'da güneybatılı yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette, Marmara Bölgesi ile, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey, kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
Genel Uyarılar: KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Pazar) sabah saatlerinden sonra Batı Karadeniz’de görülecek olan sağanak yağışların, kıyı kesimlerde yerel kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.Hava Durumu: Az bulutlu ve açık; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, batısı batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Trakya'nın kuzeyinden başlamak üzere, zamanla bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın (Pazar) kuzey, kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
Ege Parçalı, kuzeyi yer yer çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Edremit Körfezi ve Kütahya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Pazar) bölgenin kuzey kıyılarında kuzey, kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
Akdeniz Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Az bulutlu, yarın (Pazar) zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, Eskişehir ve Çankırı ile Ankara'nın kuzey çevrelerinin öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde kıyı kesimlerinden başlamak üzere, zamanla bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinde yarın (Pazar) beklenen yağışların yer yer kuvvetli olması, rüzgarın kuzey, kuzeydoğulu yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra Samsun çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, gece saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, doğusu güneybatıdan 3 ila 5; Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, batısı yer yer 2,0m; Görüş: İyi.
Marmara Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4, gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0 m, gece saatlerinden itibaren 2,0m, Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 2 ila 4, gece saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5; Güney Ege’de batı ve güneybatıdan, gece saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, gece saatlerinden itibaren 2,0 m, Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, gece saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 2 ila 4; Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m, Görüş: İyi.