e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel MüdürlüğüRaporlu Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

16.09.2021-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli(21-50 kg/m2) olması bekleniyor.
Hava Sıcaklığı: İç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, kuzeydoğu kesimlerde 4 ila 8 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
Genel Uyarılar: KUVVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Rize, Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli(21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.
Ege Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Parçalı, yer yer çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in aralıklı yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde güney ve doğusunun aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
DoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimleri ile Malatya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
GuneyDoguAnadolu Az bulutlu ve açık, batısının zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Doğu Karadeniz’in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, sabah saatlerinden itibaren 4 ila 6; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusu sabah saatlerine kadar 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, doğusunda 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.
Marmara Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0 m; Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan, akşam kuzeydoğudan 2 ila 4; Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, güneyi 6 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, güneyinde 1,5 ila 2,5m; Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6; Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, akşam kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5 m; Görüş: İyi.