e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel MüdürlüğüRaporlu Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

27.09.2020-06:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Muğla'nın doğusu, Burdur'un batısı ile Antalya'nın batısının iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Hava Sıcaklığı: Hava sıcaklığının mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, Kıyı Ege'de mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m; Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı zamanla az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin doğusunda güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
Ege Parçalı az bulutlu, Muğla'nın doğusunun yerel olmak üzere sağanak geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli(40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Parçalıbulutlu,Burdur'un güney ve batısı ile Antalya'nın batısının iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli(40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor
IcAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli(40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, zamanla batısından başlayarak kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa); Batı Karadeniz’de batı ve güneybatıda 3 ila 5 (20-40 km/sa) sabah yer yer 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi.
Marmara Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) , akşam 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), zamanla güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) orta Akdeniz akşam yeryer 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi.