e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Raporlu Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

19.03.2019-06:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Hakkari, Ağrı ve Van çevrelerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis, doğu bölgelerde buzlanma ve don hadisesi bekleniyor.
Hava Sıcaklığı: İç ve kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, Marmara'da 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgar Durum: Batı kesimlerde güneyli, doğu bölgelerde kuzeyli, zamanla Ülkemiz genelinde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
Ege Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
Akdeniz Az bulutlu ve açık, doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
DoguAnadolu Parçalı ve çok bulutlu, Hakkari, Ağrı ve Van çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
GuneyDoguAnadolu Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Fırtına beklenmiyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, batısı sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, akşam saatlerine kadar batısı güneybatı, akşam saatlerinden sonra geneli kuzeydoğudan 2 ila 4, doğusu 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğu, doğusu kuzeydoğudan 3 ila 5 (20 40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.
Marmara Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu, Rüzgâr: Batı ve güneybatı, akşam kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.
Ege Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneydoğu, güneyi güneybatıdan 2 ila 4 (10-30km/sa), akşam saatlerine kadar kuzeyi 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatı, akşam kuzeybatıdan, doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.