e-Devlet Kapısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Günlük Hava Tahmini

Bu hizmeti kullanarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan günlük hava tahmini bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

22.07.2018-18:00 Tarihli Hava Durumu Tahmini İçin Meteorolojik Uyarılar

Genel Durum: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Bitlis, Muş, Van ve Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Hava Sıcaklığı: Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.
Rüzgar Durum: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara ve Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
Genel Uyarılar: Hava Durumu: Az bulutlu, öğle saatlerinde parçalı yer yer çok bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.
Bölgelerimizde Hava
Marmara Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının yer yer çok bulutlu, bu akşam Edirne ve Kırklareli çevreleri ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Trakya kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Ege Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Akdeniz Az bulutlu ve açık, bölgenin iç ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
IcAnadolu Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BatiKaradeniz Parçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Pazartesi) Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
OrtaVeDoguKaradeniz Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri ile Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DoguAnadolu Parçalı, kuzey ve doğusunun yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğu kesimleri ile Van, Muş ve Bitlis çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GuneyDoguAnadolu Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Denizlerimizde Durum
GenelDurum Güney Ege'nin güneyinde ve Batı Akdeniz'in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
Karadeniz Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz sabah saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de akşam ve gece saatlerinde doğu ve güneydoğudan, doğusu güneybatıdan, sabah saatlerinde doğu ve kuzeydoğudan, batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinde doğusu doğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, sabah ve öğle saatlerinde doğusu güney batı, öğleden sonra güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
Marmara Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve güneydoğu, sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.
Ege Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneybatı, gece saatlerinde güneydoğu, sabah saatlerinde batıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), öğle saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyi akşam saatlerinde kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, güneyinde 1,0 ila 2,0m, öğle ve akşam saatlerinde 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.
Akdeniz Hava Durumu: Az bulutlu, doğusu yer yer parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam ve öğle saatlerinde batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), öğle saatlerinden sonra batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan, gece saatlerinde batısı kuzeydoğudan, sabah ve öğle saatlerinde batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan yer yer 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zaman zaman 2,5m, Görüş: İyi