e-Devlet Kapısı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuİnternet İhbar Başvurusu

Bu hizmeti kullanarak, internette karşılaştığınız suç unsuru barındıran içeriklerle ilgili Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na ihbar başvurusunda bulunabilirsiniz.
İhbar Formu
5237 sayılı TCK’nın intihara yönlendirme başlıklı 84. maddesi gereği, intenet ortamında yapılan yayınlarda intihara yönlendirme, azmettirme, teşvik etme, başkasının intihar kararını kuvvetlendirme veya intihara herhangi bir şekilde yardım etme fiillerinden birinin veya birkaçının oluştuğunu düşünüyorsanız bu formu doldurunuz.
5237 sayılı TCK’nın 103. maddesi gereği, internet ortamında yapılan yayınlarda çocukların (18 yaşından küçük bireyler) cinsel olarak istismarı suçunun işlendiğini düşünüyorsanız bu formu doldurunuz.
5237 sayılı TCK’nın 190. maddesi gereği, internet ortamında yapılan yayınlarda uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını kolaylaştırma veya özendirme suçlarının işlendiğini düşünüyorsanız bu formu doldurunuz.
5237 sayılı TCK’nın 194. maddesi gereği, internet ortamında yapılan yayınlarda sağlık için tehlikeli madde (alkollü içkiler, tütün, tiner ve sağlık için tehlikeli her türlü madde) temini suçunun işlendiğini düşünüyorsanız bu formu doldurunuz.

(Bu maddeler çocuklara, akıl hastalarına veya uçucu madde kullananlara verildiği veya tüketimine sunulduğunda suç oluşmaktadır.)
5237 sayılı TCK’nın 226. maddesi gereği, internet ortamında yapılan yayınlarda müstehcenlik suçunun işlendiğini düşünüyorsanız bu formu doldurunuz.
5237 sayılı TCK’nın 227. maddesi gereği, internet ortamında yapılan yayınlarda kişilerin ve özellikle çocukların fuhşa teşvik edilmesi, bunun yolunun kolaylaştırılması, buna aracılık edilmesi suçlarından birinin veya birkaçının işlendiğini düşünüyorsanız bu formu doldurunuz.
5237 sayılı TCK’nın 228. maddesi gereği, internet ortamında yapılan yayınlarda kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçunun işlendiğini düşünüyorsanız bu formu doldurunuz.
İnternet ortamında yapılan yayınlarda, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine işlenen Suçlar Hakkında Kanun'a aykırılık bulunduğunu düşünüyorsanız bu formu doldurunuz.
29/4/1959 tarihli ve 7258 sayılı Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi Hakkında Kanunda yer alan suçların işlendiğini düşünüyorsanız bu formu doldurunuz.
Kalan Karakter 3000
Bu alanda, içerikte yer alan suç unsurunu tarif ediniz. Lütfen internet adresi yazmayınız. Bu alana yazacağınız internet adresleri dikkate alınmayacaktır.
İhbar Edeceğiniz İçerikle Ne Zaman Karşılaştınız?
Bu alana "Tarih Seç" özelliği ile ya da GG/AA/YYYY biçiminde tarih ve SS:DD biçiminde saat girebilirsiniz.
Güvenlik Resmi
Lütfen resimde gördüğünüz karakterleri yanında bulunan kutuya giriniz.
Resmi okuyamıyorsanız, üzerine tıklayarak yeni bir tane oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı e-posta adresinizi İletişim Seçenekleri sayfasından değiştirebilirsiniz.
Bu alana, telefon numaranızı 10 haneli olacak şekilde girebilirsiniz. Kayıtlı telefon numaranızı İletişim Seçenekleri sayfasından değiştirebilirsiniz.